Výstava sukulentů Brno 2013

Výstava sukulentů Brno 2013

Letošní ročník brněnské výstavy sukulentů a dalších exotických rostlin začne v pátek 6. září a potrvá do 13. září. Návštěvníci se už nyní mohou těšit na výběr ze sbírek předních pěstitelů z Moravy a Čech. Záměrem pořadatelů je představit sukulentní rostliny z nejrůznějších koutů světa v jejich tvarové rozmanitosti a překvapivé mnohotvárnosti.

Větší prostor letos vystavovatelé věnují sukulentům pocházejícím z jihu Afriky a z Madagaskaru. Jde o velmi rozsáhlou skupinu rostlin, která je mezi sběrateli a pěstiteli velmi oblíbená. Výstavu doplní velkoformátové fotografie Davida Břízy, pořízené právě na Madagaskaru. Tomuto ostrovu budou věnovány také informační panely s dalšími fotografiemi a doprovodnými texty.

Po loňském úspěchu se na výstavu znovu vrátí také zimovzdorné sukulenty a netřesky. Nebudou chybět ani kaktusy nebo oblíbené krajinky z živých kamenů. Samostatnou sekci získají rostliny rodu Sansevieria. Výstava tradičně zahrnuje také poradenskou službu a prodej rostlin z přebytků jednotlivých pěstitelů.

Dějištěm zářijové expozice budou znovu skleníky Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Areál zahrady je po dobu trvání výstavy přístupný brankou z ulice Veveří nebo hlavní bránou fakulty z Kotlářské ulice. Otevřeno bude denně od 9.00 do 17.30. Návštěvníci si mohou zároveň prohlédnout všechny skleníky i venkovní prostory botanické zahrady.

Všechny zájemce srdečně zveme. Letáky k výstavě si můžete stáhnout zde, velmi oceníme pomoc s jejich distribucí případým zájemcům.

Fotogalerie ročníku 2012